SketchUp vs DesignSpark

Thanks! Share it with your friends!

Close

W niniejszym odcinku opowiem trochę o programie DesignSpark Mechanical. Genialny, darmowy CAD. Jestem pod ogromnym wrażeniem jeśli chodzi o łatwość rysowania i możliwościami edycji brył.
Odcinek ten poświęcam tylko pobieżnemu przeglądowi funkcji Sparka, niemniej w planach mam rozwijanie sklilla w tym programie. Mam nadzieję, że Wy również pójdziecie w tym kierunku, bo warto.

*** In this episode, I will talk a little about the DesignSpark Mechanical program. A brilliant, free CAD. I am very impressed with the ease of drawing and the possibilities of editing solids. I am devoting this only to a cursory review of the Spark function, but I plan to develop a skeleton in this program. I hope that you will also go in this direction, because it is worth it. ***

Muzyka:
Joakim Karud – Rock Angel
Vibe Tracks – Invisible, You Like It, Foundation, Take You Home Tonight

Comments

camp parson's sunday school says:

Я вас не понимаю.

Cyryl Sochacki says:

Nie tylko pliki stl 😛 Używam eksportu do dxf-a pod CNC 😉 Nie wiem co miałaś namyśli mówiąc że nie zapiszesz pod CNC 😉

ghaspar91 says:

Kamil mało Ci tu słodzą więc ja posłodzę. z programów typu Sketchup czy DesignSpark byłem totalnie zielony, ale dzięki Tobie stawiam pierwsze kroki z zaciekawieniem i niecierpliwością wyczekuję czasu kiedy znowu odpalę Twój kanał i nauczę się czegoś nowego! Dzięki wielkie że Ci się chce i oby tak dalej!

Bogdan Żymełka says:

Ja niestety mam problem z instalacją DSM. W oknie roboczym widnieje komunikat "grafika jest niedostępna". W czym może tkwić problem?

Marcin Floriańczyk says:

Już zainstalowany, czekam na kolejne filmy

Jacek Arendt says:

Miła, przyjemna i "lekkostrawna" prezentacja. Właśnie aktualnie również zgłębiam (dręczę) ten program. Bardzo poręczny w obsłudze . Dość przyjemnie i łatwo można w nim pracować na helisach co dla mnie jest wyznacznikiem jakości oprogramowania CAD (wykonanie np wału ślimakowego dwuzwojnego o dużym skoku po stożku to chyba najlepszy test – niestety u mnie DesignSpark na tym poległ. Chyba dość słabo zoptymalizowany w tym kierunku jeszcze. Wywala się regularnie na obliczeniach).
Bardzo fajny jest ONSHAPE – całkowicie w chmurze i chyba jeszcze bardziej przyjazny. Znacznie bardziej uproszczony. Również ma tę miłą zaletę że da radę popracować "za darmochę" nawet na tabletach z androidem czy iOes'em (przyznam że trochę zbyt upierdliwa obsługa jak dla mnie). Jedynym chyba ograniczeniem wersji "Public" jest to że wszystkie projekty są publiczne. Można w nim robić świetne złożenia z wiązaniami, nawet przekładnie ślimakowe fajnie "działają". Również możliwy export do stl. Co mnie mile zaskoczyło bez problemu udźwignął to na czym wyłożył się Designspark.
Polecam do przetestowania jeśli jeszcze nie testowany.
Dzięki za kolejny dobry materiał. Pozdrawiam i powodzenia przy kolejnych – oby wielu 😉

Write a comment

*